PAROC WAS 25t

PAROC WAS 25t jest niepalną płytą z wełny kamiennej, jednostronnie pokrytą białym welonem szklanym. Dostępna jest również z pokryciem z czarnego welonu szklanego o nazwie PAROC WAS 25tb.

Płyta ścienna PAROC WAS 25t to niepalna płyta z wełny kamiennej do istniejących i nowych wentylowanych ścian zewnętrznych. Izolacja z płyty ściennej może być też stosowana w systemach jednowarstwowych lub dwuwarstwowych (jako wiatroizolacja), w których powierzchnia płyty izolacyjnej ma kontakt ze szczeliną wentylacyjną pod fasadą zewnętrzną. Płyta pokryta jest jednostronnie welonem z włókna szklanego w naturalnym kolorze. Może być pokryta również welonem czarnym. W tym przypadku płyta nazywa się PAROC WAS 25tb.

Produkty z wełny kamiennej PAROC są w stanie wytrzymać wysokie temperatury. Lepiszcze zaczyna odparowywać dopiero, gdy temperatura przekracza ok. 200 °C. Właściwości termoizolacyjne pozostają niezmienne ale zmniejsza się wtedy odporność na obciążenia ściskające. Temperatura topnienia włókien w produktach z wełny kamiennej wynosi ponad 1000 °C.

  • Klasa reakcji na ogień - A1
  • Współczynnik przewodzenia ciepła - 0,034 W/mK
  • Współczynnik przepuszczalności powietrza L = < 25.10-6 m3/Pa.m.s
  • Norma PN-EN 13162:2002

PAROC WAS 25t jest płytą z wełny kamiennej, przeznaczoną do izolacji termicznej i akustycznej ścian zewnętrznych ocieplonych metodą lekką suchą ze szczeliną wentylacyjną. Doskonała pod okładziny elewacyjne z kamienia, szkła lub blachy.Specjalnie rekomendowana dla obiektów wysokich.


  • Menadżer produktu Tomasz Humeniuk
  • Menadżer produktu Aneta Zajączkowska
Do góry