PAROC UNS 34

Ogólnobudowlana płyta izolacyjna PAROC UNS 34 wykonana jest z niepalnej wełny kamiennej i stosowana do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej na ścianach, strychach, podłogach, dachach, we wszystkich rodzajach budynków. Elastyczna płyta PAROC UNS 34 posiada bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła, więc może być używana w aplikacjach, gdzie grubość zabudowy jest krytyczna (np. budynki pasywne). Płyta jest łatwa w obsłudze, cięciu i montażu w różnych rodzajach zastosowań. Izolacja nie osiada, nie kurczy się i nie traci swoich właściwości izolacyjnych w trakcie okresu użytkowania. Większa gęstość płyty sprawia, że nie jest ona podatna na konwekcję, więc właściwości cieplne produktu są zachowane nawet w przypadku bardzo ostrych zim.

Produkty z wełny kamiennej PAROC są w stanie wytrzymać wysokie temperatury. Lepiszcze zaczyna odparowywać dopiero, gdy temperatura przekracza ok. 200 °C. Właściwości termoizolacyjne pozostają niezmienne ale zmniejsza się wtedy odporność na obciążenia ściskające. Temperatura topnienia włókien w produktach z wełny kamiennej wynosi ponad 1000 °C.

Klasa reakcji na ogień - A1

Współczynnik przewodzenia ciepła - 0,034 W/mK

Temperatura topnienia włókien > 10000C

Norma: PN-EN 13162:2002

Płyta PAROC UNS 34 przeznaczona jest  dla budynków pasywnych i energooszczędnych rozwiązań izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej ścian działowych, dachów skośnych, ścian osłonowych w budynkach szkieletowych oraz ścian fasadowych wentylowanych.


  • Menadżer produktu Tomasz Humeniuk
  • Menadżer produktu Aneta Zajączkowska
Do góry