• slider
    • Slider 6

Chicago Metallic T24 Click 2890

W ramach przejęcia przez ROCKWOOL firmy Chicago Metallic, Rockfon wprowadził do sprzedaży system Chicago Metallic T24 Click 2890. System jest rozwiązaniem konstrukcyjnym o najwyższej jakości wykorzystywanym do montażu sufitów podwieszanych. 

System Chicago Metallic T24 Click 2890 dostępny jest w trzech rodzajach - o widocznej, ukrytej lub częściowo ukrytej konstrukcji nośnej. Składa się z profili głównych  i poprzecznych wykonanych z ocynkowanej stali o szerokości 24 mm. Profile dostępne są z gładką, pomalowaną na biało powierzchnią fragmentów widocznych profilu. Uzupełnieniem systemu są akcesoria, m.in. kątowniki przyścienne (proste i schodkowe), wieszaki i trzy rodzaje uchwytów do montażu bezpośredniego konstrukcji  do stropu.

Profile główne są zwykle rozmieszczone osiowo co 1200 mm. Całość konstrukcji jest bardzo stabilna dzięki długiej nakładce profilu poprzecznego. Siatka profili może być podwieszona do stropu zarówno za pomocą wieszaków, lub też  przytwierdzona przy pomocy uchwytów bezpośredniego montażu. System Chicago Metallic T24 Click 2890 oferuje duży wybór długości profili poprzecznych - w sumie pięć rodzajów profili o długości od 300 do 1800 mm. Profil główny systemu ma długość 3600 mm. Dużym ułatwieniem dla ekip wykonawczych jest także fakt, że wszystkie profile mają wysokość 38 mm co znacznie usprawnia montaż elementów oświetlenia i innych związanych z sufitem instalacji. System pozytywnie przeszedł wszystkie testy związane z bezpieczeństwem pożarowym, jak i jego stabilnością w warunkach użytkowania.

Główna zaleta systemu Chicago Metallic T24 Click 2890 to niezmiernie prosty montaż  – poszczególne profile główne i boczne są mocowane ze sobą za pomocą zamków typu klik. W razie potrzeby łatwy jest też demontaż i ponowny montaż konstrukcji.


  • Menadżer produktu Tomasz Humeniuk
  • Menadżer produktu Aneta Zajączkowska
Do góry